Субота, 23.11.2024, 02:25
Вітаю Вас, Гість
        
Коли з великих та гомінких міст  потрапляєш до Боярки,то блаженний спокій огортає душу.

Чисте, свіже повітря у лісі та на берегах річки Притварки, чарівний каскад озер, тихий легіт цілющих трав -  лише дещиця з того, що дарує боярська природа  жителям міста та його гостям.Тому  не дивно, що саме тут знаходиться  Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат  І-ІІ ступенів для слабозорих дітей.

Свою історію заклад розпочав ще з 1926 року,  коли у стареньких приміщеннях працювала семирічна трудова школа. Згодом тут розташувався  будинок для безпритульних сиріт, який у 1965 році передали для облаштування Київської обласної спеціальної  школи-інтернату для слабозорих дітей.

Навчально-виховний процес у закладі  здійснює колектив, який нараховує 32 педагоги. З них : відмінників освіти – 9 ,  методистів – 3 , старших учителів – 8. Фах дефектолога мають 18 осіб.

        У школі навчаються 82 учні, переважно із Київської області. Із них: 10 сиріт і позбавлених батьківського піклування, 28 дітей-інвалідів.

      64 вихованці опановують програму загальноосвітньої  школи (максимальна наповнюваність класів – 12 дітей), 18 учнів із комбінованими  дефектами – програму допоміжної школи ( максимальна наповнюваність класів – 6 учнів). Термін здобуття базової освіти 10 років.

      Навчання в школі носить комплексний характер і забезпечується  медичними ( лікувально-відновлювальними, лікувально-профілактичними) і спеціальними педагогічними (корекційними) засобами.

         Двічі на рік вихованці закладу проходять поглиблений медичний огляд  лікарями різних спеціалізацій. При необхідності дітям надається лікування і здійснюються операції  в Обласній дитячій лікарні, Київському центрі мікрохірургії  ока, Одеській клініці імені  Філатова.

          Профілактичне лікування органів зору здійснює лікар-офтальмолог, сестра-ортоптистка, медсестра. Є в закладі лікар-педіатр.

В інтернаті навчаються учні з різною патологією. Основна мета всіх учасників навчально-виховного процесу – зберегти зір, життя і здоров`я вихованців, розкрити можливості кожної дитини, дати змогу інтегруватись у суспільство.

       З цією метою у школі функціонує медично-оздоровчий комплекс,кабінет корекції вад зору, комп`ютерний та лінгафонний кабінети, бібліотека, кімната народознавства «Світлиця», спортивний та актовий зали, ігрові кімнати, кабінет психолога. Особливу роль відіграють кабінети обслуговуючої та продуктивної праці, де учні оволодівають навичками складальника виробів для підприємства УТОСу та отримують знання профорієнтаційного спрямування.

         Особливий режим дня, індивідуальна програма корекції,використання ТЗН на уроках і в позаурочний час, участь дітей у гуртках фітодизайну, естрадної пісні, народної  вишивки, образотворчого мистецтва, петриківського розпису, затишна сімейна атмосфера створюють прекрасні умови для всебічного розвитку особистості.

       Наш заклад пишається  переможцями різноманітних районних, обласних, всеукраїнських конкурсів художньої самодіяльності і декоративно-прикладного мистецтва.