Вівторок, 07.07.2020, 14:27
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Листопад » 5 » МІСЯЧНИК ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ
00:44
МІСЯЧНИК ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ

 

У сучасних умовах українського суспільства правове виховання є одним з  найважливіших чинників розвитку особистості, становлення громадянського суспільства і демократичної правової держави, умовою формування  правосвідомості  громадянина. Правова освіта спрямована на отримання знань, навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних людині для ефективного соціального функціонування, реалізації її життєвих цілей і завдань.

З 03.10.2016р.по 02.11.2016р. в КЗ КОР «Боярська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» було проведено місячник правового виховання. Метою проведення місячника було прагнення перетворити права на важливий регулятор життя і поведінки учня в умовах його соціалізації.

У цей період були проведені години спілкування: "Що таке право і що таке обов’язок?” (класоводи 1-4 класів Іванова С.Х.,Тараненко Н.В., Чичирко М.І., Звірук Т.М.),  ділова гра "Знай і поважай свої права” (класовод 5-го класу Гречуха Г.М.), казкова лотерея та "Юридичний волейбол” (вихователі Терзієва Н.О., Кривченко О.В.), роздуми: «Немає прав без обов’язків» (класний керівник 10-го класу Жила В.П.), діалог: «Школа – наш дім, ми господарі в нім»( педагог Шевчук В.А.), конкурс-вікторина "Як я знаю свої права ”(Президент школи Гусак Микола та члени учнівськогого самоврядування), ділова гра „Права дітей в Україні” (класовод 8-А класу Татаренко О.В.), ситуативний практикум „Наші права – щасливе дитинство”( вихователі І і ІІ груп Метіль М.М. і Зепс В.А.), педагогом-організатором  Остапчук Н.В. було презентовано ролик на тему: „Конвенція ООН про права дитини”. Учителем правознавства Мазур Л.С.проведено  юридичний брейн-ринг (ситуативний практикум) між командами 9 і 10 класів. Під час проведення цього турніру усі присутні мали змогу ознайомитися з соціальними, економічними та правовими аспектами конкретних ситуацій. В ході проведення заходу учасники турніру мали змогу представити свою команду, викласти обґрунтування,  позиції своєї команди, розкрити основні аргументи,  розбити аргументи противника, відповісти на питання та задати питання супротивнику. Здоровий дух суперництва та жвавий інтерес учасників сприяв захоплюючій грі.  Під час проведення турніру не було переможців та переможених. Учасники дебатів мали змогу висловити свою думку, почути думку суперників.

 В шкільній бібліотеці оформлено викладку книжок «Вивчаємо свої права та обов’язки». Діти познайомились з європейським досвідом дотримання прав людини, отримали практичні навички щодо антидискримінаційної освіти, виховання толерантності, поваги до прав людини як на уроках,  так і під час проведення позакласних виховних  заходів.  

Всі заходи, які проводилися в рамках Місячника правових знань,  були спрямовані на удосконалення системи правової освіти, широке інформування дітей про правову політику держави, зміни у законодавстві України, створення належних умов для набуття юними громадянами знань та практичних навичок про свої права, свободи та обов’язки.

 Така робота дає можливість, школярам зрозуміти, що "незнання законів не звільняє від відповідальності”, впевнитись у тому, що будь-яке порушення містить антисуспільний характер, формує і розвиває  міцні переконання і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, які склалися у суспільстві, виховує  колективізм, свідому дисципліну, громадянську та соціальну відповідальність, непримиренність до аморальних вчинків, формує цілісну моральну особистість.

Такі заходи надають учням правову інформацію практичного характеру, знайомлять з типовими для їхньоого віку соціально-правовими проблемами і способами їх вирішення, спираючись на конкретні норми законодавства України. Основним завданням цього місячника було  надати цим знанням і умінням практичної спрямованості, побачити їх відбиток у позитивних проявах  правомірної поведінки учнів.

Правовиховна робота не обмежується рамками місячника правових знань, це цілеспрямована системна робота всього педагогічного колективу, яка проводиться щоденно і є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу.

Переглядів: 208 | Додав: Elena | Рейтинг: 0.0/0